U ponedjeljak 2.9.2013./26.10.1434. počela je nova školska godina pa je tako i naša srednja škola Islamska gimnazija dr. Ahmeda Smajlovića otvorila svoja vrata po 21. put (brojeći i godine Zagrebačke medrese „dr. Ahmed Smajlović“) kako bi primila nove đake spremne za učenje i svladavanje vještina potrebnih za uspješan život. Ovom prilikom muftija dr. Aziz ef. Hasanović posjetio je učenice i učenike svih razreda. U prigodnom obraćanju kazao je da su počašćeni biti učenicima naše škole jer je to jedina takva škola u Europi. Posebice što su naši učenici zajedno sa svojim profesorima ostvarivali zavidne rezultate u svom školovanju, a potvrdu istih, donosili su s gradskih, županijskih i državnih natjecanja iz različitih predmeta. Muftija je ukazao da je neophodno živjeti po vjerskim propisima, a to je u ovoj školi jedan od prioriteta, te da svojim ponašanjem i znanjem moraju biti primjer svima. Na kraju, učenicima je poželio mnogo uspjeha u svladavanju gradiva te da ovu školsku godinu iskoriste na najbolji mogući način.
Islamska gimnazija2